Results: Day 1

      2006 National Masters Indoor Championships - 3/24/2006 to 3/26/2006      
                                  Boston, MA                                   
                                    Results                                    
 
W35 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Olsen, Shebna            W35 Westchester           10:55.22     8  
  2 Stine-Melgares, Susan    W39 Unattached            12:52.98     6  
 
W40 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Toro Scheib, Wanda       W43 Unattached            10:49.98     8  
  2 Cassel, Terri            W44 Athena Track          10:53.02     6  
  3 Kehoe, Carla             W42 Brooks - Fle          10:53.65     4  
 
W45 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hird, Anne               W46 Unattached            11:18.50     8  
  2 Rancatore, Elaine        W47 Unattached            12:17.57     6  
  3 Sheehan, Margot          W47 Central Park          13:04.90     4  
  4 Long, Christine          W47 So Cal Track          14:12.05     3  
  5 Lein, Karen              W47 Liberty Athl          14:19.77     2  
 
W50 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Martin, Kathryn          W54 Northport Ru          10:42.94     8  
  2 Bellisle, Marge          W50 Unattached            11:00.79     6  
  3 Steinbach, Coreen        W54 Syracuse Tra          11:44.67     4  
  4 Janneck, Denise          W52 So Cal Track          12:13.62     3  
  5 Mullis Dubow, Trenice    W52 Atlanta Trac          13:46.91     2  
 
W55 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith-Hanna, Carolyn     W55 Genesee Vall          11:44.53     8  
  2 Spannaus, Barbara        W58 Unattached            14:32.37     6  
  3 Stiles, Debbie           W57 So Cal Track          15:13.18     4  
  4 Trotto, Mary             W58 Bohemia Trac          15:58.44     3  
 
M30 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Santoro, Clint           M30 Unattached             9:22.21     8  
  2 Lanier, Kareem           M33 Pike Creek V           9:49.79     6  
  3 Manning, Craig (Cam)     M30 Unattached            10:43.18     4  
 
M35 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lemme, Kent              M39 Greater Spri           8:52.53     8  
  2 Melgares, Pat            M38 Unattached             8:58.41     6  
  3 Raguin, John             M36 Unattached             9:36.00     4  
  4 Naylor, Jeffrey          M35 Unattached            10:27.02     3  
 
M40 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Magill, Peter            M44 Team Runners           8:43.12     8  
  2 Kimball, William         M41 Unattached             8:46.10     6  
  3 Harshman, Brian          M43 Unattached             9:00.37     4  
  4 Payson, Michael          M42 Dirigo R.C.            9:05.87     3  
  5 Burdett, Francis         M41 Greater Lowe           9:07.90     2  
  6 *Karasev, Sergey         M40 Unattached             9:19.57  
  7 Trunkes, Michael         M43 Central Park           9:21.06     1  
  8 Tung, Eugene             M40 Unattached             9:22.31  
  9 Poulos, Ted              M44 Potomac Vall           9:41.86  
 10 Fullem, Brian            M41 Westchester            9:45.42  
 11 McAdams, Barry           M40 Unattached            10:12.51  
 
M45 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Holliday, John          M45 Canada                 9:02.60  
  2 Wood, Blake              M47 Unattached             9:04.50     8  
  3 Dalton, Thomas           M47 Unattached             9:06.20     6  
  4 Waldron, Jon             M48 Cambridge Sp           9:17.61     4  
  5 Giannobile, Paul         M46 Run N Fun /            9:19.92     3  
  6 Allen, Mac               M48 Unattached             9:44.21     2  
  7 Mahoney, Michael         M47 Westchester            9:48.27     1  
  8 Cleary, Mark             M47 So Cal Track          10:02.58  
  9 Hubbell, Brian           M49 Unattached            10:10.71  
 10 McLaughlin, Terence      M45 Unattached            10:11.86  
 11 Ellison, Edward          M45 Athletics Ea          10:28.62  
 
M50 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Kooymans, Jerry         M50 Canada                 9:05.43  
  2 Chantry, Stephen         M51 Unattached             9:23.65     8  
  3 Magallanes, Emil         M50 Asics Aggie            9:28.33     6  
  4 Ryan, Tom                M50 Dirigo R.C.            9:29.60     4  
  5 Qualls, Robert           M53 Brooks - Fle          10:17.17     3  
  6 *Albouy, Mark            M53 Bermuda               10:32.37  
  7 Schallenkamp, Steve      M51 Unattached            10:38.27     2  
  8 Mader, Jeffrey           M50 Merrimack Valley      10:59.41     1  
  9 Kolb, Tom                M50 Moose Milers          11:00.44  
 -- McMullen, Tim            M53 Genesee Vall               DNF  
 
M55 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Price, Roger             M57 Raritan Vall          10:11.30     8  
  2 Nolan, Harold            M59 Shore Athlet          10:18.77     6  
  3 Harter, Reid             M55 Asics Aggie           10:24.49     4  
  4 Pate, Ronald             M59 Unattached            10:35.05     3  
  5 *Payne, Tim              M56 Canada                10:50.34  
  6 Taylor, Randy            M58 Club Arkansa          11:03.55     2  
  7 Riposo, Philip           M57 Unattached            11:55.43     1  
 -- Friedman, David          M55 Shore Athlet               DNF  
 
M60 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Barber, Robert           M60 Unattached            10:44.66     8  
  2 Coppens, Louis           M63 Philadelphia          11:06.31     6  
  3 Thornhill, Jack          M63 Moose Milers          11:18.42     4  
  4 Christy, Edward          M60 Unattached            13:35.75     3  
  5 Boyajian, Andrew         M64 North Jersey          14:31.70     2  
 
M65 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 *Cosgrove, Pat           M65 Raritan Vall          11:57.55  
  2 Weddle, Thom             M67 Run N Fun /           12:29.69     8  
  3 Brawner, Wally           M66 Unattached            12:29.71     6  
  4 Daly, Denis              M67 Unattached            12:41.93     4  
  5 Cordero, Joe             M68 Bohemia Trac          13:19.37     3  
  6 Greve, Ted               M66 Unattached            15:19.19     2  
 
M70 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Spencer, Bill            M70 Gate City St          12:17.94     8  
  2 Hettrich, Peter          M71 Tendonitis A          14:24.71     6  
 
M75 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Heitzman, Paul           M75 Unattached            12:52.22     8  
  2 Branham, Dennis          M75 Rhode Island          13:45.63     6  
 
M80 3000 Meter Run
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Englert, Roy             M83 Potomac Vall          17:25.43     8  
 
W40 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Swan, Pamela             W42 Unattached               2.82m    9-03.00    8  
  2 Rieger, Karen            W42 Unattached               2.60m    8-06.25    6  
 
W45 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Johnson, Liz             W49 Carolinas Tr             1.80m    5-10.75    8  
 
W50 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hanscom, Rita            W51 Unattached               2.60m    8-06.25    8  
  2 Anderson, Dinah          W53 Unattached               2.10m    6-10.75    6  
 
W55 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *von Maltzahn, Hillen    W57 Tendonitis A            X2.70m    8-10.25 
 
W60 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 O'Connor, Nadine         W64 Unattached               2.92m    9-07.00    8  
  2 Vander Cruyssen, Dorothy W60 Houston Elit             2.00m    6-06.75    6  
 -- Jager, Kathy             W62 So. Calif. S                NH            
 
W80 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Valien, Johnnye          W80 Unattached               1.35m    4-05.00    8  
 
M60 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Altendorf, John          M60 Oregon Track             3.75m   12-03.50    8  
  2 Johnston, Joe            M62 Florida Athl             3.60m   11-09.75    6  
  3 Booth, Howard            M62 Unattached               2.90m    9-06.25    4  
  4 Andresen, John           M64 Island Jumpers           2.80m    9-02.25    3  
  5 Stempel, Dennis          M62 Unattached               2.60m    8-06.25    2  
  6 Byrnes, Buster           M63 Unattached               2.50m    8-02.50    1  
 
M65 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Counihan, Gerald         M67 New York AC              3.10m   10-02.00    8  
  2 Fulton, Bob              M66 Unattached               2.70m    8-10.25    6  
  3 Butler, David            M66 Unattached               2.50m    8-02.50    4  
  4 Cyprus, Norm             M67 Unattached               2.20m    7-02.50    3  
 
M70 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hewitt, Robert           M72 Portland Mas             2.70m    8-10.25    8  
  2 Jankovich, William       M72 Unattached               2.10m    6-10.75    6  
  3 Cesteros, Jose           M73 Unattached               1.80m    5-10.75    4  
 
M75 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Held, Franklin (Bud)     M78 Unattached               2.90m    9-06.25    8  
  2 Donley, Jerry            M76 Above The Ba             2.60m    8-06.25    6  
 
M80 Pole Vault
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Smith, Denver            M80 Unattached               1.80m    5-10.75    8  

W35 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Latham, Cindy            W36 Unattached               9.75m   32-00.00    8  
 
W40 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Scanlon, Heather         W43 Philadelphia             7.75m   25-05.25    8  
 
W45 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hallen, Susan            W49 Unattached               8.30m   27-02.75    8  
  2 Johnson, Liz             W49 Carolinas Tr             6.59m   21-07.50    6  
  3 Long, Christine          W47 So Cal Track             4.72m   15-06.00    4  
 
W50 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Welding, Ruth            W50 Unattached              12.89m   42-03.50    8  
 
W55 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mensey, Myrle            W57 Unattached              11.70m   38-04.75    8  
  2 Raham, Sharon            W59 Unattached               6.95m   22-09.75    6  
 
W60 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Katz, Roslyn             W64 Unattached              10.53m   34-06.75    8  
 
W70 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Roman, Mary              W70 Unattached               9.63m   31-07.25    8  
  2 Krug, Gloria             W74 Philadelphia             7.72m   25-04.00    6  
  3 Hicks, Amy               W73 Unattached               7.56m   24-09.75    4  
  4 Crooks, Marcia           W72 Unattached               6.89m   22-07.25    3  
  5 Cirulnick, Anna          W71 Unattached               6.37m   20-10.75    2  
 
W75 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Snaden, Lillian          W76 Carolina Rac             7.75m   25-05.25    8  
 
W85 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Kotelko, Olga           W87 Canada                  X6.97m   22-10.50 
 
W90 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jarvis, Betty            W90 Unattached               5.23m   17-02.00    8  
 
M60 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gage, Tom                M62 Unattached              21.78m   71-05.50    8  
  2 Mathews, George          M62 Hammer Idaho            19.02m   62-05.00    6  
  3 Cahners, Robert          M63 Florida Athl            17.04m   55-11.00    4  
  4 Shuman, Terry            M60 Long & Stron            15.10m   49-06.50    3  
  5 Strelnitski, Vladimir    M64 Unattached              12.45m   40-10.25    2  
  6 Byrnes, Buster           M63 Unattached              12.17m   39-11.25    1  
  7 Chamberas, Jim           M62 Unattached              12.16m   39-10.75 
  8 Brown, M. Geoffrey       M60 Unattached              11.72m   38-05.50 
 
M65 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hotchkiss, Richard       M67 Unattached              15.97m   52-04.75    8  
  2 Bronstein, John          M66 Unattached              13.75m   45-01.50    6  
  3 Herron, Robin            M69 Colorado Mas            12.81m   42-00.50    4  
  4 Cyprus, Norm             M67 Unattached              12.57m   41-03.00    3  
  5 Crawford, Gary           M65 Syracuse Tra            12.34m   40-06.00    2  
  6 Joyce, Edmund            M69 Unattached               9.47m   31-01.00    1  
 
M70 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ward, Bob                M72 Unattached              18.62m   61-01.25    8  
  2 Carstensen, Pay          M74 Florida Athl            13.30m   43-07.75    6  
  3 Feick, Ray               M74 Philadelphia            12.57m   41-03.00    4  
  4 Barker, William          M73 Unattached              12.37m   40-07.00    3  
 
M75 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Garrahan, William        M76 Unattached              13.23m   43-05.00    8  
  2 Wojcik, Gerald           M76 Oregon Track            11.69m   38-04.25    6  
  3 McGann, Val              M78 Unattached              11.23m   36-10.25    4  
  4 Messiter, Samuel         M77 Unattached              10.66m   34-11.75    3  
 
M80 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mulkern, Richard         M81 Florida Athl            12.44m   40-09.75    8  
  2 Snaden, John             M80 Carolina Rac             8.14m   26-08.50    6  
 
M85 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Schlothauer, David       M88 Unattached               8.45m   27-08.75    8  
 
M90 Weight Throw
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McPhie, Leland           M92 Unattached               6.29m   20-07.75    8  

W35 800 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lowe, Terri              W36 Brooks - Fle           3:36.01   104  
 
W40 800 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Shook, Kathleen          W44 Unattached             2:32.50   715  
  2 Ware, Caren              W43 So. Calif. S           2:47.13   545  
  3 Zakerski, Debbie         W43 Brooks - Fle           2:47.98   535  
  4 Marks, Cynthia           W41 Brooks - Fle           3:08.18   338  
  5 Jones, Denise            W42 Unattached             4:58.45  
 
W45 800 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Palmer, Liz              W45 Brooks - Fle           2:54.22   549  
  2 *Freeman, B.J.           W47 Canada                X2:56.24   528  
  3 Gunneson, Pamela         W45 Athlete's Fo           3:10.31   393  
 
W50 800 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Thompson, Irene          W51 CNY Impalas            2:57.69   591  
 
W55 800 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Trotto, Mary             W58 Bohemia Trac           3:42.28   314  
 
W70 800 Meter Dash Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Donley, Christel         W71 Unattached             4:15.57   545  
 
M35 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Aubuchon, Jamie          M38 SISU Project           2:45.98   821  
  2 Anger, Shawn             M35 Unattached             3:19.41   499  
  3 DeBaker, Paul            M36 Unattached             3:34.44   379  
  4 Presley, Brett           M39 Indiana Inva           3:41.62   327  
 
M40 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 McKenzie, John           M40 Unattached             2:58.02   784  
  2 Espinosa, Jerry          M44 Unattached             3:03.25   733  
  3 Mosser, Scott            M43 Unattached             3:05.21   714  
  4 Hall, Ben                M44 Unattached             4:13.09   204  
 
M45 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Brower, Jeff             M46 Waterloo Tra           3:08.97   761  
  2 *Johnson, Winchester     M45 Canada                 3:10.07   751  
  3 Russ, Jim                M49 Unattached             3:11.87   734  
  4 Anton, Eugene            M48 So Cal Track           3:40.88   488  
  5 Niroumand, Mahmoud       M48 Unattached             3:46.22   448  
 
M50 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Watry, Jeffrey           M50 Unattached             3:12.99   803  
  2 Doran, Robert            M52 Syracuse Tra           3:19.20   747  
  3 *Cilevitz, Ralph         M52 Canada                X4:13.52   336  
  4 Effler, Kenneth          M54 Shore Athlet           4:26.30   261  
 
M55 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Decker, Darryl           M59 Tendonitis A           3:35.19   686  
  2 Moser, Michael           M56 Unattached             3:36.65   674  
  3 Iwen, Gene               M55 Unattached             3:40.42   643  
  4 Friedman, David          M55 Shore Athlet           3:55.02   532  
  5 Jacobson, Vance          M57 Brooks - Fle           4:06.10   453  
  6 Harbulak, John           M59 Unattached             4:24.40   337  
 
M60 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Hollister, James         M61 Unattached             3:36.14   750  
  2 Gray, Courtland          M62 Dallas Masters         3:59.48   570  
  3 Clifford, John           M63 Unattached             4:09.91   497  
 
M65 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Fulton, Bob              M66 Unattached                 DNF  
 
M70 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Leggitt, James           M71 Unattached             4:14.10   619  
  2 Hewitt, Robert           M72 Portland Mas           4:39.39   456  
  3 Jankovich, William       M72 Unattached             4:58.77   347  
  4 Leis, Donald             M73 So. Calif. S           5:33.90   184  
 
M75 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
 -- Daprano, William         M79 Atlanta Trac               DNF  
 
M80 1000 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Denver            M80 Unattached             6:07.08   270  
  2 Brako, Frank             M80 Unattached             8:20.80  
 
W35 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Lowe, Terri              W36 Brooks - Fle             13.78   233  
 
W40 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Ware, Caren              W43 So. Calif. S             10.70   1  673  
  2 Zakerski, Debbie         W43 Brooks - Fle             11.16   1  595  
  3 Shook, Kathleen          W44 Unattached               11.30   2  571  
  4 Marks, Cynthia           W41 Brooks - Fle             12.94   2  336  
  5 Jones, Denise            W42 Unattached               16.22   2   43  
 
W45 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gunneson, Pamela         W45 Athlete's Fo             10.89   3  794  
  2 *Freeman, B.J.           W47 Canada                  X11.19   3  744  
  3 Palmer, Liz              W45 Brooks - Fle             11.41   3  708  
 
W50 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Thompson, Irene          W51 CNY Impalas              10.48   4  956  
 
W55 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Trotto, Mary             W58 Bohemia Trac             19.74   4   76  
 
W70 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Donley, Christel         W71 Unattached               12.98   4  944  
 
M35 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Anger, Shawn             M35 Unattached                9.28   656  
  2 Presley, Brett           M39 Indiana Inva              9.44   623  
  3 Aubuchon, Jamie          M38 SISU Project              9.95   522  
  4 DeBaker, Paul            M36 Unattached               10.78   377  
 
M40 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Mosser, Scott            M43 Unattached                9.93   2  639  
  2 McKenzie, John           M40 Unattached               10.00   1  625  
  3 Espinosa, Jerry          M44 Unattached               11.09   1  432  
  4 Hall, Ben                M44 Unattached               14.22   2   70  
 -- Huff, Clifton            M44 Unattached                 DNF   2 
 
M45 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Anton, Eugene            M48 So Cal Track              9.10   4  930  
  2 Brower, Jeff             M46 Waterloo Tra              9.29   4  888  
  3 Russ, Jim                M49 Unattached                9.98   5  744  
  4 Niroumand, Mahmoud       M48 Unattached               10.12   3  717  
  5 *Johnson, Winchester     M45 Canada                  X10.90   5  572  
  6 Miller, Andrew           M48 Unattached               13.40   4  216  
 
M50 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Watry, Jeffrey           M50 Unattached                9.88   2  750  
  2 Doran, Robert            M52 Syracuse Tra             10.16   2  694  
  3 *Cilevitz, Ralph         M52 Canada                  X11.31   1  489  
  4 Effler, Kenneth          M54 Shore Athlet             13.36   1  210  
 
M55 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Iwen, Gene               M55 Unattached               11.18   4  648  
  2 Decker, Darryl           M59 Tendonitis A             11.51   5  591  
  3 Moser, Michael           M56 Unattached               12.67   3  413  
  4 Harbulak, John           M59 Unattached               13.57   4  296  
  5 Jacobson, Vance          M57 Brooks - Fle             14.43   4  201  
  6 Friedman, David          M55 Shore Athlet             16.36   3   54  
 
M60 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gray, Courtland          M62 Dallas Masters            9.35   974  
  2 Hollister, James         M61 Unattached                9.59   922  
  3 Clifford, John           M63 Unattached               10.32   777  
 
M65 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Fulton, Bob              M66 Unattached               12.75   2  549  
 
M70 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hewitt, Robert           M72 Portland Mas             11.32   1  770  
  2 Leggitt, James           M71 Unattached               12.45   2  585  
  3 Jankovich, William       M72 Unattached               12.97   2  508  
  4 Leis, Donald             M73 So. Calif. S             17.35   1   68  
 
M75 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Daprano, William         M79 Atlanta Trac             24.63   2 
 
M80 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Smith, Denver            M80 Unattached               12.04   3 1038  
  2 Brako, Frank             M80 Unattached               17.18   3  352  
 
W35 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lowe, Terri              W36 Brooks - Fle             1.08m    3-06.50  239  
 
W40 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ware, Caren              W43 So. Calif. S             1.32m    4-04.00  566  
  2 Shook, Kathleen          W44 Unattached               1.29m    4-02.75  534  
  3 Zakerski, Debbie         W43 Brooks - Fle             1.23m    4-00.50  460  
  4 Marks, Cynthia           W41 Brooks - Fle             1.02m    3-04.00  239  
  5 Jones, Denise            W42 Unattached               0.96m    3-01.75  180  
 
W45 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Freeman, B.J.           W47 Canada                  X1.35m    4-05.00  701  
  2 Palmer, Liz              W45 Brooks - Fle             1.32m    4-04.00  666  
  3 Gunneson, Pamela         W45 Athlete's Fo             1.29m    4-02.75  621  
 
W50 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Thompson, Irene          W51 CNY Impalas              1.35m    4-05.00  818  
 
W55 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Trotto, Mary             W58 Bohemia Trac             0.96m    3-01.75  379  
 
W70 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Donley, Christel         W71 Unattached               1.11m    3-07.75 1054  
 
M35 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 DeBaker, Paul            M36 Unattached               1.73m    5-08.00  644  
  2 Anger, Shawn             M35 Unattached               1.61m    5-03.25  536  
  3 Aubuchon, Jamie          M38 SISU Project             1.52m    4-11.75  464  
  3 Presley, Brett           M39 Indiana Inva             1.52m    4-11.75  464  
 
M40 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Espinosa, Jerry          M44 Unattached               1.58m    5-02.25  577  
  2 Mosser, Scott            M43 Unattached               1.49m    4-10.50  496  
  3 McKenzie, John           M40 Unattached               1.40m    4-07.00  419  
  4 Hall, Ben                M44 Unattached               1.25m    4-01.25  303  
 
M45 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Johnson, Winchester     M45 Canada                  X1.76m    5-09.25  840  
  2 Brower, Jeff             M46 Waterloo Tra             1.61m    5-03.25  687  
  3 Russ, Jim                M49 Unattached               1.58m    5-02.25  653  
  3 Niroumand, Mahmoud       M48 Unattached               1.58m    5-02.25  653  
  5 Anton, Eugene            M48 So Cal Track             1.55m    5-01.00  627  
 
M50 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Watry, Jeffrey           M50 Unattached               1.66m    5-05.25  831  
  2 Doran, Robert            M52 Syracuse Tra             1.54m    5-00.50  696  
  3 Effler, Kenneth          M54 Shore Athlet             1.36m    4-05.50  512  
  4 *Cilevitz, Ralph         M52 Canada                  X1.24m    4-00.75  396  
 
M55 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Iwen, Gene               M55 Unattached               1.36m    4-05.50  593  
  1 Jacobson, Vance          M57 Brooks - Fle             1.36m    4-05.50  593  
  3 Moser, Michael           M56 Unattached               1.33m    4-04.25  560  
  4 Friedman, David          M55 Shore Athlet             1.24m    4-00.75  464  
  4 Harbulak, John           M59 Unattached               1.24m    4-00.75  464  
  6 Decker, Darryl           M59 Tendonitis A             1.18m    3-10.50  404  
 
M60 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Clifford, John           M63 Unattached               1.51m    4-11.50  868  
  2 Gray, Courtland          M62 Dallas Masters           1.39m    4-06.75  714  
  2 Hollister, James         M61 Unattached               1.39m    4-06.75  714  
 
M65 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Fulton, Bob              M66 Unattached               1.33m    4-04.25  749  
 
M70 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hewitt, Robert           M72 Portland Mas             1.33m    4-04.25  868  
  2 Leggitt, James           M71 Unattached               1.21m    3-11.50  696  
  3 Jankovich, William       M72 Unattached               1.09m    3-06.75  544  
  3 Leis, Donald             M73 So. Calif. S             1.09m    3-06.75  544  
 
M75 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Daprano, William         M79 Atlanta Trac             1.06m    3-05.75  602  
 
M80 High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Smith, Denver            M80 Unattached               1.12m    3-08.00  822  
  1 Brako, Frank             M80 Unattached               1.12m    3-08.00  822  
 
W35 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lowe, Terri              W36 Brooks - Fle             3.00m    9-10.25  126  
 
W40 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ware, Caren              W43 So. Calif. S             4.35m   14-03.25  503  
  2 Zakerski, Debbie         W43 Brooks - Fle             4.31m   14-01.75  492  
  3 Shook, Kathleen          W44 Unattached               4.10m   13-05.50  431  
  4 Marks, Cynthia           W41 Brooks - Fle             3.19m   10-05.75  202  
  5 Jones, Denise            W42 Unattached               3.13m   10-03.25  190  
 
W45 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Freeman, B.J.           W47 Canada                  X4.27m   14-00.25  562  
  2 Palmer, Liz              W45 Brooks - Fle             3.79m   12-05.25  416  
  3 Gunneson, Pamela         W45 Athlete's Fo             3.55m   11-07.75  345  
 
W50 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Thompson, Irene          W51 CNY Impalas              4.24m   13-11.00  648  
 
W55 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Trotto, Mary             W58 Bohemia Trac             2.14m    7-00.25   87  
 
W70 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Donley, Christel         W71 Unattached               2.84m    9-04.00  543  
 
M35 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Anger, Shawn             M35 Unattached               5.87m   19-03.25  621  
  2 Presley, Brett           M39 Indiana Inva             5.27m   17-03.50  487  
  3 Aubuchon, Jamie          M38 SISU Project             5.16m   16-11.25  465  
  4 DeBaker, Paul            M36 Unattached               5.02m   16-05.75  435  
 
M40 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 McKenzie, John           M40 Unattached               5.32m   17-05.50  567  
  1 Espinosa, Jerry          M44 Unattached               5.32m   17-05.50  567  
  3 Mosser, Scott            M43 Unattached               4.56m   14-11.50  394  
  4 Hall, Ben                M44 Unattached               3.77m   12-04.50  235  
 
M45 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Johnson, Winchester     M45 Canada                  X5.62m   18-05.25  725  
  2 Niroumand, Mahmoud       M48 Unattached               5.25m   17-02.75  626  
  3 Russ, Jim                M49 Unattached               5.23m   17-02.00  621  
  4 Brower, Jeff             M46 Waterloo Tra             4.98m   16-04.25  556  
  5 Anton, Eugene            M48 So Cal Track             4.53m   14-10.50  447  
  6 Miller, Andrew           M48 Unattached               4.37m   14-04.00  411  
 
M50 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Watry, Jeffrey           M50 Unattached               4.85m   15-11.00  604  
  2 *Cilevitz, Ralph         M52 Canada                  X4.75m   15-07.00  578  
  3 Doran, Robert            M52 Syracuse Tra             4.68m   15-04.25  559  
  4 Effler, Kenneth          M54 Shore Athlet             4.09m   13-05.00  407  
 
M55 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Iwen, Gene               M55 Unattached               4.69m   15-04.75  650  
  2 Jacobson, Vance          M57 Brooks - Fle             4.60m   15-01.25  624  
  3 Decker, Darryl           M59 Tendonitis A             4.25m   13-11.50  523  
  4 Moser, Michael           M56 Unattached               3.92m   12-10.50  431  
  5 Friedman, David          M55 Shore Athlet             3.53m   11-07.00  332  
  6 Harbulak, John           M59 Unattached               3.52m   11-06.75  330  
 
M60 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hollister, James         M61 Unattached               4.90m   16-01.00  828  
  2 Clifford, John           M63 Unattached               4.41m   14-05.75  664  
  3 Gray, Courtland          M62 Dallas Masters           4.00m   13-01.50  535  
 
M65 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Fulton, Bob              M66 Unattached               3.91m   12-10.00  604  
 
M70 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Hewitt, Robert           M72 Portland Mas             4.60m   15-01.25 1005  
  2 Leggitt, James           M71 Unattached               3.31m   10-10.50  502  
  3 Jankovich, William       M72 Unattached               3.14m   10-03.75  443  
  4 Leis, Donald             M73 So. Calif. S             2.93m    9-07.50  375  
 
M75 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Daprano, William         M79 Atlanta Trac             3.06m   10-00.50  516  
 
M80 Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Smith, Denver            M80 Unattached               3.02m    9-11.00  628  
  2 Brako, Frank             M80 Unattached               2.80m    9-02.25  531  
 
W35 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Lowe, Terri              W36 Brooks - Fle             8.05m   26-05.00  432  
 
W40 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Ware, Caren              W43 So. Calif. S             7.65m   25-01.25  462  
  2 Shook, Kathleen          W44 Unattached               7.40m   24-03.50  443  
  3 Jones, Denise            W42 Unattached               7.27m   23-10.25  433  
  4 Zakerski, Debbie         W43 Brooks - Fle             7.24m   23-09.00  430  
  5 Marks, Cynthia           W41 Brooks - Fle             5.84m   19-02.00  325  
 
W45 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Freeman, B.J.           W47 Canada                  X7.41m   24-03.75  514  
  2 Gunneson, Pamela         W45 Athlete's Fo             7.26m   23-10.00  501  
  3 Palmer, Liz              W45 Brooks - Fle             5.19m   17-00.50  324  
 
W50 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Thompson, Irene          W51 CNY Impalas              8.49m   27-10.25  647  
 
W55 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Trotto, Mary             W58 Bohemia Trac             6.92m   22-08.50  563  
 
W70 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Donley, Christel         W71 Unattached               8.15m   26-09.00 1016  
 
M35 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 DeBaker, Paul            M36 Unattached              11.38m   37-04.00  569  
  2 Aubuchon, Jamie          M38 SISU Project            10.09m   33-01.25  491  
  3 Presley, Brett           M39 Indiana Inva             9.15m   30-00.25  435  
  4 Anger, Shawn             M35 Unattached               8.54m   28-00.25  398  
 
M40 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Mosser, Scott            M43 Unattached               9.80m   32-02.00  489  
  2 Espinosa, Jerry          M44 Unattached               8.30m   27-02.75  397  
  3 McKenzie, John           M40 Unattached               7.98m   26-02.25  378  
  4 Hall, Ben                M44 Unattached               6.33m   20-09.25  278  
 
M45 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 *Johnson, Winchester     M45 Canada                 X11.21m   36-09.50  635  
  2 Russ, Jim                M49 Unattached              10.14m   33-03.25  563  
  3 Anton, Eugene            M48 So Cal Track            10.12m   33-02.50  562  
  4 Niroumand, Mahmoud       M48 Unattached               9.84m   32-03.50  543  
  5 Brower, Jeff             M46 Waterloo Tra             8.33m   27-04.00  442  
 
M50 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Watry, Jeffrey           M50 Unattached              11.35m   37-03.00  668  
  2 Effler, Kenneth          M54 Shore Athlet            10.29m   33-09.25  594  
  3 *Cilevitz, Ralph         M52 Canada                  X8.75m   28-08.50  487  
  4 Doran, Robert            M52 Syracuse Tra             8.34m   27-04.50  459  
 
M55 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Decker, Darryl           M59 Tendonitis A             9.88m   32-05.00  642  
  2 Moser, Michael           M56 Unattached               9.02m   29-07.25  575  
  3 Iwen, Gene               M55 Unattached               7.86m   25-09.50  486  
  4 Harbulak, John           M59 Unattached               7.84m   25-08.75  484  
  5 Jacobson, Vance          M57 Brooks - Fle             7.79m   25-06.75  481  
  6 Friedman, David          M55 Shore Athlet             6.04m   19-09.75  348  
 
M60 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Gray, Courtland          M62 Dallas Masters           9.94m   32-07.50  644  
  2 Clifford, John           M63 Unattached               9.77m   32-00.75  631  
  3 Hollister, James         M61 Unattached               9.50m   31-02.00  610  
 
M65 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Fulton, Bob              M66 Unattached               9.12m   29-11.25  693  
 
M70 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Jankovich, William       M72 Unattached               9.44m   30-11.75  623  
  2 Hewitt, Robert           M72 Portland Mas             9.36m   30-08.50  617  
  3 Leggitt, James           M71 Unattached               9.25m   30-04.25  609  
  4 Leis, Donald             M73 So. Calif. S             7.05m   23-01.75  436  
 
M75 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Daprano, William         M79 Atlanta Trac             7.08m   23-02.75  525  
 
M80 Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Finals            Points
=================================================================================
  1 Smith, Denver            M80 Unattached               8.95m   29-04.50  848  
  2 Brako, Frank             M80 Unattached               6.70m   21-11.75  602  

                                Results - Indoor Pentathlon
MEN
                              Points      60H       LJ       SP       HJ     1000
      ---------------------------------------------------------------------------
      ---- M35 ----
    1 Aubuchon, Jamie                    9.95    5.16m   10.09m    1.52m  2:45.98
      SISU Project                            16-11.25 33-01.25  4-11.75
      M38 Team Points: 8        2763    (522)    (465)    (491)    (464)    (821)
                                -------------------------------------------------
    2 Anger, Shawn                       9.28    5.87m    8.54m    1.61m  3:19.41
      Unattached                              19-03.25 28-00.25  5-03.25
      M35 Team Points: 6        2710    (656)    (621)    (398)    (536)    (499)
                                -------------------------------------------------
    3 DeBaker, Paul                     10.78    5.02m   11.38m    1.73m  3:34.44
      Unattached                              16-05.75    37-04     5-08
      M36 Team Points: 4        2404    (377)    (435)    (569)    (644)    (379)
                                -------------------------------------------------
    4 Presley, Brett                     9.44    5.27m    9.15m    1.52m  3:41.62
      Indiana Invaders                         17-03.5 30-00.25  4-11.75
      M39 Team Points: 3        2336    (623)    (487)    (435)    (464)    (327)
                                -------------------------------------------------
      ---------------------------------------------------------------------------
      ---- M40 ----
    1 McKenzie, John                    10.00    5.32m    7.98m    1.40m  2:58.02
      Unattached                               17-05.5 26-02.25     4-07
      M40 Team Points: 8        2773    (625)    (567)    (378)    (419)    (784)
                                -------------------------------------------------
    2 Mosser, Scott                      9.93    4.56m    9.80m    1.49m  3:05.21
      Unattached                               14-11.5    32-02   4-10.5
      M43 Team Points: 6        2732    (639)    (394)    (489)    (496)    (714)
                                -------------------------------------------------
    3 Espinosa, Jerry                   11.09    5.32m    8.30m    1.58m  3:03.25
      Unattached                               17-05.5 27-02.75  5-02.25
      M44 Team Points: 4        2706    (432)    (567)    (397)    (577)    (733)
                                -------------------------------------------------
    4 Hall, Ben                         14.22    3.77m    6.33m    1.25m  4:13.09
      Unattached                               12-04.5 20-09.25  4-01.25
      M44 Team Points: 3        1090     (70)    (235)    (278)    (303)    (204)
                                -------------------------------------------------

      ---- M45 ----
    1 *Johnson, Winchester              10.90    5.62m   11.21m    1.76m  3:10.07
      Canada                                  18-05.25  36-09.5  5-09.25
      M45                       3523    (572)    (725)    (635)    (840)    (751)
                                -------------------------------------------------
    2 Brower, Jeff                       9.29    4.98m    8.33m    1.61m  3:08.97
      Waterloo Track & Field Cl               16-04.25    27-04  5-03.25
      M46 Team Points: 8        3334    (888)    (556)    (442)    (687)    (761)
                                -------------------------------------------------
    3 Russ, Jim                          9.98    5.23m   10.14m    1.58m  3:11.87
      Unattached                                 17-02 33-03.25  5-02.25
      M49 Team Points: 6        3315    (744)    (621)    (563)    (653)    (734)
                                -------------------------------------------------
    4 Anton, Eugene                      9.10    4.53m   10.12m    1.55m  3:40.88
      So Cal Track - Fleet Feet                14-10.5  33-02.5     5-01
      M48 Team Points: 4        3054    (930)    (447)    (562)    (627)    (488)
                                -------------------------------------------------
    5 Niroumand, Mahmoud                10.12    5.25m    9.84m    1.58m  3:46.22
      Unattached                              17-02.75  32-03.5  5-02.25
      M48 Team Points: 3        2987    (717)    (626)    (543)    (653)    (448)
                                -------------------------------------------------
  DNF Miller, Andrew                    13.40    4.37m      DNS      DNS      DNS
      Unattached                                 14-04
      M48                               (216)    (411)      (0)      (0)      (0)
                                -------------------------------------------------

      ---------------------------------------------------------------------------
      ---- M50 ----
    1 Watry, Jeffrey                     9.88    4.85m   11.35m    1.66m  3:12.99
      Unattached                                 15-11    37-03  5-05.25
      M50 Team Points: 8        3656    (750)    (604)    (668)    (831)    (803)
                                -------------------------------------------------
    2 Doran, Robert                     10.16    4.68m    8.34m    1.54m  3:19.20
      Syracuse Track Club                     15-04.25  27-04.5   5-00.5
      M52 Team Points: 6        3155    (694)    (559)    (459)    (696)    (747)
                                -------------------------------------------------
    3 *Cilevitz, Ralph                  11.31    4.75m    8.75m    1.24m  4:13.52
      Canada                                     15-07  28-08.5  4-00.75
      M52                       2286    (489)    (578)    (487)    (396)    (336)
                                -------------------------------------------------
    4 Effler, Kenneth                   13.36    4.09m   10.29m    1.36m  4:26.30
      Shore Athletic Club of Ne                  13-05 33-09.25   4-05.5
      M54 Team Points: 4        1984    (210)    (407)    (594)    (512)    (261)
                                -------------------------------------------------

      ---- M55 ----
    1 Iwen, Gene                        11.18    4.69m    7.86m    1.36m  3:40.42
      Unattached                              15-04.75  25-09.5   4-05.5
      M55 Team Points: 8        3020    (648)    (650)    (486)    (593)    (643)
                                -------------------------------------------------
    2 Decker, Darryl                    11.51    4.25m    9.88m    1.18m  3:35.19
      Tendonitis A.C.                          13-11.5    32-05   3-10.5
      M59 Team Points: 6        2846    (591)    (523)    (642)    (404)    (686)
                                -------------------------------------------------
    3 Moser, Michael                    12.67    3.92m    9.02m    1.33m  3:36.65
      Unattached                               12-10.5 29-07.25  4-04.25
      M56 Team Points: 4        2653    (413)    (431)    (575)    (560)    (674)
                                -------------------------------------------------
    4 Jacobson, Vance                   14.43    4.60m    7.79m    1.36m  4:06.10
      Brooks - Fleet Feet Racin               15-01.25 25-06.75   4-05.5
      M57 Team Points: 3        2352    (201)    (624)    (481)    (593)    (453)
                                -------------------------------------------------
    5 Harbulak, John                    13.57    3.52m    7.84m    1.24m  4:24.40
      Unattached                              11-06.75 25-08.75  4-00.75
      M59 Team Points: 2        1911    (296)    (330)    (484)    (464)    (337)
                                -------------------------------------------------
    6 Friedman, David                   16.36    3.53m    6.04m    1.24m  3:55.02
      Shore Athletic Club of Ne                  11-07 19-09.75  4-00.75
      M55 Team Points: 1        1730     (54)    (332)    (348)    (464)    (532)
                                -------------------------------------------------

      ---- M60 ----
    1 Hollister, James                   9.59    4.90m    9.50m    1.39m  3:36.14
      Unattached                                 16-01    31-02  4-06.75
      M61 Team Points: 8        3824    (922)    (828)    (610)    (714)    (750)
                                -------------------------------------------------
    2 Gray, Courtland                    9.35    4.00m    9.94m    1.39m  3:59.48
      Dallas Masters                           13-01.5  32-07.5  4-06.75
      M62 Team Points: 5        3437    (974)    (535)    (644)    (714)    (570)
                                -------------------------------------------------
    2 Clifford, John                    10.32    4.41m    9.77m    1.51m  4:09.91
      Unattached                              14-05.75 32-00.75   4-11.5
      M63 Team Points: 5        3437    (777)    (664)    (631)    (868)    (497)
                                -------------------------------------------------
      ---- M65 ----
    1 Fulton, Bob                       12.75    3.91m    9.12m    1.33m      DNF
      Unattached                                 12-10 29-11.25  4-04.25
      M66 Team Points: 8        2595    (549)    (604)    (693)    (749)      (0)
                                -------------------------------------------------
      ---- M70 ----
    1 Hewitt, Robert                    11.32    4.60m    9.36m    1.33m  4:39.39
      Portland Masters Track Cl               15-01.25  30-08.5  4-04.25
      M72 Team Points: 8        3716    (770)   (1005)    (617)    (868)    (456)
                                -------------------------------------------------
    2 Leggitt, James                    12.45    3.31m    9.25m    1.21m  4:14.10
      Unattached                               10-10.5 30-04.25   3-11.5
      M71 Team Points: 6        3011    (585)    (502)    (609)    (696)    (619)
                                -------------------------------------------------
    3 Jankovich, William                12.97    3.14m    9.44m    1.09m  4:58.77
      Unattached                              10-03.75 30-11.75  3-06.75
      M72 Team Points: 4        2465    (508)    (443)    (623)    (544)    (347)
                                -------------------------------------------------
    4 Leis, Donald                      17.35    2.93m    7.05m    1.09m  5:33.90
      So. Calif. Striders T.C.                  9-07.5 23-01.75  3-06.75
      M73 Team Points: 3        1607     (68)    (375)    (436)    (544)    (184)
                                -------------------------------------------------
      ---- M75 ----
    1 Daprano, William                  24.63    3.06m    7.08m    1.06m      DNF
      Atlanta Track Club                       10-00.5 23-02.75  3-05.75
      M79 Team Points: 8        1643      (0)    (516)    (525)    (602)      (0)
                                -------------------------------------------------
      ---- M80 ----
    1 Smith, Denver                     12.04    3.02m    8.95m    1.12m  6:07.08
      Unattached                                  9-11  29-04.5     3-08
      M80 Team Points: 8        3606   (1038)    (628)    (848)    (822)    (270)
                                -------------------------------------------------
    2 Brako, Frank                      17.18    2.80m    6.70m    1.12m  8:20.80
      Unattached                               9-02.25 21-11.75     3-08
      M80 Team Points: 6        2307    (352)    (531)    (602)    (822)      (0)
                                -------------------------------------------------
WOMEN
  W30-89 Indoor Pentathlon
                              Points      60H       HJ       SP       LJ      800
      ---------------------------------------------------------------------------
      ---- W35 ----
    1 Lowe, Terri                       13.78    1.08m    8.05m    3.00m  3:36.01
      Brooks - Fleet Feet Racin                 3-06.5    26-05  9-10.25
      W36 Team Points: 8        1134    (233)    (239)    (432)    (126)    (104)
                                -------------------------------------------------
      ---- W40 ----
    1 Ware, Caren                       10.70    1.32m    7.65m    4.35m  2:47.13
      So. Calif. Striders T.C.                    4-04 25-01.25 14-03.25
      W43 Team Points: 8        2749    (673)    (566)    (462)    (503)    (545)
                                -------------------------------------------------
    2 Shook, Kathleen                   11.30    1.29m    7.40m    4.10m  2:32.50
      Unattached                               4-02.75  24-03.5  13-05.5
      W44 Team Points: 6        2694    (571)    (534)    (443)    (431)    (715)
                                -------------------------------------------------
    3 Zakerski, Debbie                  11.16    1.23m    7.24m    4.31m  2:47.98
      Brooks - Fleet Feet Racin                 4-00.5    23-09 14-01.75
      W43 Team Points: 4        2512    (595)    (460)    (430)    (492)    (535)
                                -------------------------------------------------
    4 Marks, Cynthia                    12.94    1.02m    5.84m    3.19m  3:08.18
      Brooks - Fleet Feet Racin                   3-04    19-02 10-05.75
      W41 Team Points: 3        1440    (336)    (239)    (325)    (202)    (338)
                                -------------------------------------------------
    5 Jones, Denise                     16.22    0.96m    7.27m    3.13m  4:58.45
      Unattached                               3-01.75 23-10.25 10-03.25
      W42 Team Points: 2         846     (43)    (180)    (433)    (190)      (0)
                                -------------------------------------------------
      ---- W45 ----
    1 *Freeman, B.J.                    11.19    1.35m    7.41m    4.27m  2:56.24
      Canada                                      4-05 24-03.75 14-00.25
      W47                       3049    (744)    (701)    (514)    (562)    (528)
                                -------------------------------------------------
    2 Palmer, Liz                       11.41    1.32m    5.19m    3.79m  2:54.22
      Brooks - Fleet Feet Racin                   4-04  17-00.5 12-05.25
      W45 Team Points: 8        2663    (708)    (666)    (324)    (416)    (549)
                                -------------------------------------------------
    3 Gunneson, Pamela                  10.89    1.29m    7.26m    3.55m  3:10.31
      Athlete's Foot - Hitek                   4-02.75    23-10 11-07.75
      W45 Team Points: 6        2654    (794)    (621)    (501)    (345)    (393)
                                -------------------------------------------------
      ---- W50 ----
    1 Thompson, Irene                   10.48    1.35m    8.49m    4.24m  2:57.69
      CNY Impalas                                 4-05 27-10.25    13-11
      W51 Team Points: 8        3660    (956)    (818)    (647)    (648)    (591)
                                -------------------------------------------------
      ---- W55 ----
    1 Trotto, Mary                      19.74    0.96m    6.92m    2.14m  3:42.28
      Bohemia Track Club                       3-01.75  22-08.5  7-00.25
      W58 Team Points: 8        1419     (76)    (379)    (563)     (87)    (314)
                                -------------------------------------------------
      ---- W70 ----
    1 Donley, Christel                  12.98    1.11m    8.15m    2.84m  4:15.57
      Unattached                               3-07.75    26-09     9-04
      W71 Team Points: 8        4102    (944)   (1054)   (1016)    (543)    (545)
                                ------------------------------------------------- 
                                         
# # #